Internetowy serwis bazodanowy pracodawców osób niepełnosprawnych
szukaj w zasobach serwisu:

Katalog zakładówSerwis informacyjny przesyłany na Twoją skrzynkę:
subskrypcja - informacje
Serwis Informacyjny dla Pracodawców Osob Niepełnosprawnych VADEMENUM WIEDZY TOK ZFRON info


Usługi
Informacje
Nasz serwis
 
Dlaczego warto współpracować z Zakładami Pracy Chronionej?
   Jest co najmniej kilka powodów, dla których naprawdę warto podjąć współpracę z Zakładami Pracy Chronionej. W chwili obecnej działa na naszym rynku około 3 tys. Zakładów Pracy Chronionej, z których wiele jest przedsiębiorstwami o bardzo ugruntowanej pozycji w większości gałęzi gospodarczych - w pełni skomputeryzowanych, dysponujących nowoczesnym parkiem maszynowym i wykwalifikowaną kadrą pracowniczą. Spośród nich często wyróżniają się firmy znane również poza granicami naszego kraju dzięki produkcji w znacznej mierze skierowanej na eksport. Najlepszym dowodem na uznanie jakości ich produktów jest więc akceptacja i zadowolenie wymagających europejskich odbiorców.
   Niemniej istotnym faktem potwierdzającym znaczenie i konkurencyjność tej grupy przedsiębiorstw jest obecność wielu z nich na giełdzie papierów wartościowych oraz skupiony wokół nich w przeważającej mierze polski kapitał. Jeśliby wspomnieć w tym miejscu, że przy okazji obustronnie korzystnej kooperacji z Zakładami Pracy Chronionej wspieramy zatrudnienie i poprawiamy byt osób niepełnosprawnych i ich rodzin, którzy zdani są wyłącznie na pracę w specjalnie dla nich przygotowanych warunkach (stanowią około 15% populacji) to wypływać z tego powinien następujący wniosek: współpraca z Zakładami Pracy Chronionej powinna być mierzona nie tylko w kategoriach czysto biznesowych, lecz również etyczno - patriotycznych.
   Nie bez powodu używamy tak podniosłych argumentów - w niektórych środowiskach gospodarczych panuje bowiem przekonanie o braku mobilności Zakładów zatrudniających osoby niepełnosprawne, niewielkiej atrakcyjności ich oferty produktów i usług w stosunku do konkurencyjnych firm poprzez błędnie zakorzenioną świadomość mniejszej wydajności osób niepełnosprawnych. W tym miejscu chcielibyśmy stanowczo obalić ten mit i zachęcić Państwa do wykorzystania potencjału naszego serwisu celem pozyskania partnera handlowego wśród tej właśnie grupy przedsiębiorstw. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu serwisowi ugruntujemy w oczach wielu przedsiębiorców pozytywny wizerunek Zakładów Pracy Chronionej, jako grupę tych przedsiębiorstw, która nie tylko stanowi w pełni konkurencyjny potencjał naszej rozwijającej się gospodarki, ale również w wielu dziedzinach udowadnia, że nie ma sobie równych.
   Z przeprowadzonych przez naszą firmę badań marketingowych dotyczących atrakcyjności Zakładów Pracy Chronionej pod kontem gospodarczym, jak również "elastyczności" ich ofert na tle innych firm wynika niezbicie: zakłady te zasadniczo odróżnia przede wszystkim otwartość i życzliwość wobec każdej propozycji współpracy, szczególna dbałość o terminową realizację zleceń produkcyjnych i usługowych, jak również korzystniejsze warunki współpracy (terminy płatności, ceny, upusty, ulgi we wpłatach na PFRON i inne).
   W obecnych czasach oferta Zakładów Pracy Chronionej jest tak bogata i zróżnicowana, że pozwala zaspokoić najbardziej wybredne gusta niemalże w każdej dziedzinie gospodarczej. Mamy nadzieję, że nasza Internetowa Giełda Produktów Zakładów Pracy Chronionej Giełda produktów pozwoli Państwu bliżej zapoznać się z ich produktami. Na Państwa życzenie Administracja naszego serwisu podejmie się również nieodpłatnie wyszukania i pozyskania do współpracy Zakładu Pracy Chronionej odpowiadającego Waszym kryteriom przesłanym do nas za pomocą formularza preferencyjnego. Udostępniamy również możliwość samodzielnego podjęcia dialogu o współpracy z Zakładami Pracy Chronionej za pośrednictwem naszego serwisu ogłoszeniowego. Ponadto Administracja naszego serwisu gwarantuje również nieodpłatnie rozsyłanie drogą elektroniczną konkretnych propozycji współpracy skierowanych do Zakładów Pracy Chronionej, które znajdują się w naszym katalogu zakładów.
   Szczególną Państwa uwagę chcielibyśmy zwrócić na fakt możliwości uzyskania przewidzianych ustawowo atrakcyjnych odliczeń (ulg) we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z tytułu zakupu produktów i usług w Zakładach Pracy Chronionej. Oferta ta skierowana jest do podmiotów gospodarczych zatrudniających powyżej 25 osób ustawowo zobligowanych do odprowadzania tychże właśnie składek, czyli będących płatnikami w/w Funduszu. Wysokość odliczeń sięga niekiedy kilkudziesięciu procent wartości zakupionych produktów i usług i jest tym bardziej atrakcyjna, że obowiązkowe wpłaty na PFRON nie stanowią dla przedsiębiorstw kosztów uzyskania przychodów. W dziale publikujemy szczegółowe informacje dotyczące zasad odprowadzania wpłat na PFRON, jak również możliwości ich pomniejszenia dzięki współpracy z Zakładami Pracy Chronionej.

Administracja serwisu Ogólnopolskiej Bazy Zakładów Pracy Chronionej
 
Ostatnio dodane
•  
 
O nas     Mapa serwisu     Webmaster
  Napisz do nas!